Pokémon

NOVÝ WEB : http://pokemon-serial-cz.blog.cz/

Kanto

Region Kanto je jeden z mnoha regionů na celém světě. Žije v něm nespočet divokých Pokémonů a lidí, kteří je chytají, aby mezi sebou vytvořili vzájemné pouto. Pojďte se s námi ponořit do tohoto světa zažít tam dobrodružství, které nezažijete v žádném jiném regionu! Profesor Oak vám předá vaše startovní Pokémony a vy a možná vaši kamarádi se vydejte konečně za dobrodružstvím, po kterém tak ustavičně toužíte. Nyní je to doopravdy, tak proč to nezkusit?!
Kanto
Kanto je obrovský region ležící na východ od Johta, severovýchodně od Hoennu a jižně k Sinnohu. Je to první region představený v první generaci a třetí generaci her Leaf Green a Fire Red. Tento region je přístupný i v druhé generaci her, jako jsou Pokémon Gold, Silver a Crystal a jejich předělávkách po poražení Elitní čtyřky a dokončení všech úkolů v regionu Johto.

Všechna města v Kanto regionu jsou pojmenována podle anglických názvů barev, jako Viridian City (Chromové město), Lavender Town (Levandulové město) a nebo Indigo Plateau (Indigová nížina) s výjimkou Pallet Town (Oblázkové město) , které se však k barvám zařadit opět dá. Profesor Oak je místní profesor, který začátečnickým trenérům věnuje jejich první Pokémony. Trenéři si mohou zvolit mezi třemi typy, to jsou: Travní Pokémon - Bulbasaur, Ohnivý Pokémon - Charmander a Vodní Pokémon - Squirtle. Ve hře Yellow je možnost pouze vybrat si pouze Pikachu, kterého profesor právě chytil, ačkoliv měl v laboratoři také Eevee. Ve hrách začíná hráč jeho nebo její cestu v Oblázkovém městě a končí v Indigové nížině.

Návrh regionu


Přes to, že jsou si Johto a Kanto vzdáleností k sobě blízko, přes to se liší jejich kultura. Kanto je založeno na opravdovém regionu Kantō v Japonsku. Ve srovnání s tradiční oblastí Kansai, kde sídlí Johto, je Kanto moderní a technologicky vyspělé, což se odráží ve vzhledu města a budov, jako je například laboratoř na Růžovém ostrově nebo elektrárna. Tato skutečnost se odráží i v tom, že Kanto je jediný region bez legend, mýtů a tradic spojený s Pokémony. Kanto je zaměřeno na inovace, vždyť je to právě tento region, kde firma Silph Co. vynalezla Master Ball, tedy nejvyšší fázi Poké Ballu, který byl kdy objeven. Kanto region je převážně vulkanického původu a na jeho půdě není možnost vypěstovat bobule (II.,III. a IV. generace). Lidé z Kanta jsou považováni za vzdělané, odměřené a společenské. Kansai a Kantō se nacházejí na největším ostrově Japonska - Honšú a podobně jako Johto a Kanto představují harmonii soužití dvou kultur. Tyto rozdíly jsou nejvíce patrné ve hrách, když hráč mluví a dozvídá se o obyvatelích obou regionů.

Seladonové a Šafránové město jsou založeny podle Tokia, které je nejdůležitějším ekonomickým centrem Japonska. Yokohama, kde je umístěno Růmělkové město je hlavní a největší mořský přístav v Japonsku.

FRLG_Kanto


Historie
Kanto je domovem mnoha Pokémonů a má za sebou bohatou historii stvoření Pokémonů a technologií. Výzkumníci z Kanta byli skvělí ve své práci. Někteří výzkumní pracovníci ze zlé organizace - Rakeťáků naklonovali pomocí genů Mewa a vytvořili Mewtwo. Také virtuální Pokémon Porygon byl vytvořen lidmi z Kanta.

V současné historii požádal Profesor Oak trenéry Blue, Red / Leaf, aby mu pomohli naplnit Pokédex a tím doplnit kompletní encyklopedii o Pokémonech. Red / Leaf se tedy vydává na cestu. Cestuje po regionu Kanto a sbírá všech 8 odznaků. Během jeho/její cesty mu/jí však přerušují cestu Rakeťáci. Red / Leaf zastave Rakeťáky a poráží Giovanniho, který je také vůdcem Chromového stadionu. Do té doby se Blue dostává do čela všech tabulek a poráží i Elitní čtyřku. Dostane nabídku stát se šampionem v regionu Kanto a on samozřejmě přijímá. Konečně se pak do ligy dostává i Red / Leaf, porazí Blue a stane se mistry Indigové ligy.

O tři roky později přichází z Johta trenér/ka Ethan / Kris / Lyra a nasbírá všech 8 odznaků. Ethan / Kris / Lyra je aktuální vítěz Indigové ligy a také se setkají s Redem a porazí ho.Poloha
Kanto leží v mírném pásu a nemá mnoho významných krajinných prvků. I když absence těchto krajinných prvků byla omezena kvůli náročnosti her Pokémon Red, Green a Blue.

Většina povrchu v regionu Kanto jsou lesy a pláně. Mnoho z velkých měst jsou umístěny v centru regionu s blízkým přístupem k prakticky všem prostředím, jako jsou lesy, hory, moře a podobně. V Kantu jde vidět rozdíl mezi velkými městy a vesnicemi. Nicméně Růžový ostrov je jedinečný v tom, že je postaven na vrcholku hory. Zbytek měst a menších měst je normální. Kanto má několik horských pásem, které jsou převážně v severním a západním Kantu. Indigová nížina a Cesta vítězů dělí Kanto a sousední region Johto od sebe.
Kanto_anime
22.01.2013 17:49:34 | Autor: pokemonczKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se