Pokémon

NOVÝ WEB : http://pokemon-serial-cz.blog.cz/

Ash Ketchum

Ash je jediná z hlavních postav, která je s námi již od začátku putování. Celý seriál vznikl proto, že Ash má velký cíl - stát se mistrem pokémonů. Spolu s kamarády a pokémony se vydávají na dobrodružství, která je zavedou do neznámých končin. Putování z kontinentu na kontinent mu přináší mnoho zkušeností, protože na svých cestách potkává různé pokémony, s nimiž může srovnat své síly. Dokáže však porazit ty nejlepší, aby převzal jejich místo? No, uvidíme!

Ashe dabuje Radek Škvor
ash_ketchum_new_2-16793
Hlavní hrdina seriálu se v originálu jmenuje Satoshi. Svou cestu začal v 10 letech a většinu svého dosavadního života prožil v Oblázkovém městě (Pallet Town). Nyní je ovšem na cestě za splněním životního snu - stát se nejlepším trenérem pokémonů na světě. Cesta to bude nepochybně velmi, velmi dlouhá - pokud seriál sledujete, určitě jste si také všimli, že Ash v chytání pokémonů zrovna nevyniká. I přesto, že dohromady nevlastnil více než přibližně 20 pokémonů, je Ash nadán úžasnou sebedůvěrou ve své trenérské schopnosti. Pevná vůle, přesvědčení o vlastní jedinečnosti, a neuvěřitelná dávka štěstí - to jsou hlavní důvody, proč Ash postupuje příběhem kupředu většinou vítězně.

Ash má rád Misty, Brocka, odznaky Pokémonové ligy, a také většinu pokémonů, především svého Pikachu. Naopak nesnáší Rakeťáky a nespravedlnost v jakékoliv formě. Svou kšiltovku odkládá jen výjimečně, zejména ve chvílích, kdy nechává vyniknout své poněkud podivné bujné kštici. Ale buďme spravedliví - proti vlasům Jessie a Jamese jsou jeho vlasy ještě naprosto tuctové... :-) Také velmi rád jí, což je z nějakého důvodu společný koníček mnoha lidských postav v Pokémonu.

V jeho životě, do chvíle, než se stal trenérem Pokémonů, se nestalo nic, co by pro účely životopisu bylo hodné zaznamenání. V Oblázkovém městě žil sám se svou matkou. Z dob jeho dětství také zřejmě pochází nepřátelství se sousedovic klukem - Gary Oakem, který se později stává jeho hlavním rivalem.

Ash má ke svým pokémonům zvláštní vztah, a až podivně často se mu stává, že nějakého ze svých nemnoha Pokémonů pustí - takhle přišel třeba o Butterfree, Charizarda, Hauntera a Squirtla! Je to důsledkem Ashova přesvědčení, že trenér musí být svým pokémonům především přítelem.

Jeho postava je vyjádřena jako dobrosrdečná osobnost, ale také jako tvrdohlavý a nekvalifikovaný pokémonní trenér. Ash byl přinucen přijmout jako svého prvního pokémona Pikachu od profesora Oaka, protože se nedbale rozbil jeho budík a v tento den zaspal. Po čase se ale ukázalo, že to bylo to nejlepší, co se mu kdy stalo. S Pikachu totiž vytvořili velmi silné pouto a teď jsou nejlepšími přáteli.

Ať tak nebo onak, v jeho začátcích se měl Ash ještě hodně co učit o tom, jak se stávající trenér chová a útočí. Svého prvního pokémona, Caterpie, chytil pouhou náhodou, když hodil pokéball bez předchozího zápasu. Mnoho z jeho prvních odznaků mu byly dány jen z vděčnosti pro jeho pomoc, spíše než přes vítězství v bitvě na stadionu. Jeho prvních pět bitev ve stadionu zápasil tvrdě jen s Poručíkem Surgem. Vždy, když si pomyslel, jak si vede dobře, nějak mu zkřížil cestu rival z dětství, Gary Oak. Vždy Ashovi ukazoval, že je pokaždé o krok či dva pozadu. Na rozdíl od Garyho, který měl asi 45 pokémonů měl Ash pouze 7. Při těchto zápasech mu dále překáželo, že jeho nejsilnější pokémon, Charizard, ho odmítal poslouchat kvůli jeho nezkušenosti, až do doby, kdy jej na Pomerančových ostrovech zachránil při protiútoku ledovým paprskem.

Po čase se Ash přiblížil ke svému cíli, stát se mistrem pokémonů, když dostal všech 8 odznaků a přihlásil se do Indigové ligy. V této lize se dostal dále než Gary, když se probojoval až do pátého kola, zatímco Gary ve svém čtvrtém zápase prohrál. Po nabrání sil po porážce se rozhodl zlepšit své schopnosti, vzít nové výzvy a soutěžit mezi další konkurencí v Pokémonních ligách a dalších zápasištích.
Ash se v průběhu sérií mnoho změnil, zvláště pokud jde o jeho schopnosti v pokémonním tréninku. Nikdy ale nezapomněl na jeho cíl a na přátele, ke kterým se chová, jako kdyby to byla jeho další rodina. Někdy používá zajímavé pokémony, se kterými se zdá, že je v nevýhodě. On ale ví co dělá. Takový příklad je třeba při použití Charizarda proti Garymu Blastoisovi. Dává také přednost cvičit s pokémony bez nucení, aby se vyvinuli, jak je patrné z jeho zacházení s Gligarem v epizodě „Překonání strachu strachem!“. Nejdříve velmi váhal, protože při vyvinutí pokémona nabere tvor nové schopnosti a sílu, kterou může potřebovat v čím dál tím těžších soutěžích a zápasech. Nicméně nám hlavní hrdina dospěl natolik, že již nechává rozhodnutí na jeho pokémonech, a to ve všech případech s výjimkou Pikachu.

Brzy na to chytil Ash více pokémonů než Gary. Rozhodl se zpomalil jeho rychlost, která mu pak dovolila zaměřit se na schopnosti každého pokémona. Na Stříbrné konferenci v Johtové lize s ohromnou zralostí a pokorou poráží svého starého rivala. Jeho zkušenost se také zvýšila v jeho jednáních s Pokémony. Episoda „Rozzuřený lidoop!“, kdy Mankey ukradl jeho klobouk poukazuje na to, že ještě nedokázal s pokémony komunikovat na takové úrovni jako teď. Naštval tak, že křičel a ječel a dokonce lezl na stromy, aby mu Mankey vrátil jeho kšiltovku. Později v epizodě „Všichni se točí kolem Buneary!“ se konalo něco podobného jako v předchozím případě.

Ve většině epizodách seriálu, zvláště během Johtové ságy se Ash přátelí s někým, kdo ho bude ovlivňovat k lepším a lepším výsledkům. Přestože si volí sám svou taktiku, nepohrdne také radám jeho přátel, kteří ho nejen při jeho zápasech podrží. Jeho „nejlepší přítel“ bývá obvykle Pikachu, ale v průběhu času potkal i lidské přátele, které staví na stejné místo.

Mladý hrdina procestoval již celou řadu míst a vyzval na nich ty nejlepší trenéry. Ale i přes všechny tyto zkušenosti mu nezbývá učit se dál, protože vždy je co zlepšovat. A pokud se chce opravdu stát šampionem, pak se tohoto přísloví bude držet.

Ash má zřejmě blízké spojení s legendárními pokémony, zvláště s Ho-Ohem, Lugií, Latiasem, Shayminem a Giratinou. V druhém filmu byl označen jako „Vyvolený“, který navrátí zpět do světa rovnováhu. Ačkoli se Ash jeví jako normální člověk, sám má nějaké zvláštní schopnosti (např. měl stejnou auru jako Sir Aaron - legendární hrdina). Později, v epizodách „Pokémonový Ranger: unesený Riolu! (část 1 a 2)“ používá auru znovu pro lokalizování ztraceného Riolu a čtení jeho mysli.

Ash má Soutěžní Pas pro regiony Sinnoh a Hoenn.

Rodina
Ash žil s jeho matkou, Delií Ketchumovou, do té doby, než se v deseti letech vydal na Pokémonovou cestu.

Jeho otec nebyl nikdy představen. Seriál navrhuje, aby jeho otec byl pokémonní trenér, který začal svou cestu v Oblázkovém městě. Jeho možní otcové mohou být tito pánové: Giovanni, profesor Oak a Silver.

Pokémoni

Přes několik sérií si Ash dokázal pochytat značné množství pokémonů. Jeho představa o tréninku je taková, že přátelství a tvrdá práce je potřebná k tomu překonat nejsilnější trenéry. Zdá se, že bude bojovat s nejlepším pokémonem, který je podobný Pikachu: jednak který je rychlý a manévrovatelný a ještě schopný vyslat výkonný útok. Ash pracuje s každým pokémonem, který jde do jeho péče.
ash a pikachu
ash
12.10.2012 15:37:32 | Autor: pokemonczKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se