Pokémon

NOVÝ WEB : http://pokemon-serial-cz.blog.cz/

Ashův Pikachu

Stejně jako Ash je na tom i jeho Pikachu. V seriále vystupuje od jeho založení. Pouze náhodou se Pikachu dostal ke svému současnému trenérovi. Kdyby byl Ash na svůj první den, kdy se u profesora Oaka rozdávali Bulbasaur, Charmander a Squirtle, lépe připraven, tak by Pikachu třeba vůbec nepoznal. Jak je Ash šikovný, tak zaspal a pokémony si odvedli ostatní trenéři. Profesoru Oakovi bylo Ashe líto a vytáhnul pokéball s bleskem na jeho přední straně. I když si zprvu nerozuměli, po čase se z nich stala nerozlučná dvojice. Nyní je čeká spousta dobrodružství a my doufáme, že jim je Rakeťáci, snahou ukrást Pikachu, nebo jiné zločinné organizace nezkazí.
025Pikachu
Ashův Pikachu byl první pokémon, kterého získal jako svého prvního pokémona od profesora Oaka.


V první epizodě seriálu „Volím si tebe!“ se Ash vzbudil pozdě. Když přišel do laboratoře, tři dostupní starteři - Bulbasaur, Charmander a Squirtle již byli rozdáni svým trenérům. Jelikož byl Ash zklamaný, profesor Oak mu dal Pikachu, který neměl zálibu v jeho nového trenéra. Pikachu odmítnul jít do Poké Ballu, a když Ash selhal v chytání divokého pokémona, Pikachu se na něj smál. Ať tak nebo onak, do konce epizody si Ash získal Pikachuovu důvěru, když jej ochránil před hejnem divokých Spearow a pak jej odvezl do Pokémonního střediska. Ash a Pikachu se brzo stali nerozlučnou dvojicí. V epizodě „Sbohem Pikachu!“ mu dal Ash souhlas k tomu, aby zůstal v lese plném Pikachu, ale Pikachu se vrátil k Ashovi jakožto nejlepšímu příteli.

Obecně není Pikachu nijak zvlášť silný pokémon, ale ten Ashův je neobvyklý, dokáže překonat překážky v rekordním čase. V epizodě „Zápas v Cínovém městě!“ porazil Brockova Onixe elektrickým útokem, který spustil požární zařízení způsobující Onixovi značné potíže. V epizodě „Elektrický zápas!“ bojoval Pikachu proti Poručíkovi Surge s jeho Raichu, který byl silný i pro zdatného Pikachu. Během lékařského ošetření se Pikachu odmítl stát Raichu a byl odhodlaný porazit Raichu i bez toho, že by se vyvinul. Při odvetném zápase Ash nasadil správnou taktiku a zmátl Raichu rychlými útoky. V „Nemocnice pro pokémony!“ si Meowth všiml sílu Pikachu, která prý „překračuje jeho evoluční úroveň“. Ashův Pikachu také porazil velmi silné Pokémony, které nedokázal porazit žádný z jeho pokémonů, jako je Dragonite a Metagross. To pomohlo Ashovi vyhrát nesčetně stadiónových a ligových zápasů.

Tady jsou ale zápasy, kdy byl Pikachu poražen s relativním klidem jeho oponentem: například ho snadno porazil: Poručík Surge a jeho Raichu, Sabrina a její Kadabra, Blain a jeho Magmar, Falkner a jeho Pidgeot, Bugsy a její Scyther, Whitney a její Miltank, Clair a její Dragonair, Roark a jeho Rampardos a Fantina a její Drifblim. Táhlo se to i proti Winoně a její Polipperovi a proti Crasherovi Wakeovi a jeho Floatzelovi.

Pikachu je extrémně oddaný Ashovi a je obecně přátelský i k lidem a Pokémonům stejnou měrou. Ve filmu „Meowtho vrací úder“ se Pikachu, Meowth a klon Meowtho jediní neúčastnili obrovské bitvy.

Během Hoennské ságy se Pikachu ztratila na chvíli paměť a spojil se s Rakeťáky. Později, ve stejné sérii byl Pikachu ovládaný Červenou koulí (Red Orb) od Groudona. Na několika příležitostech Pikachu onemocněl, takzvanou „elektrickou chřipkou“ z důvodu nahromadění energie v jeho těle. Působí to na něj tak, že je podrážděný a extrémně silný. Během této nemoci někdy napadne Ashe a jeho přátele. V těchto případech, ale nechtěl úmyslně někomu ublížit.

Ashovo první setkání s Rakeťáky bylo v epizodě „Nemocnice pro pokémony!“, kde byl Pikachu sledován Jessie, Jamesem a Meowthem. Skrz všechny série si Jessie, James a Meowth řekli, že chytí Pikachu a dají ho šéfovi. Při těchto pokusech vždy vyčerpají své možnosti a zkouší to dál a dál v dalších dílech.

Jak je ukázáno v hrstce epizod, poprvé v „Zápas v Temném městě!“, tak má Pikachu zvláštní lásku pro červený kečup. V prvních sériích se mu velmi líbí cestovat s Misty. Z toho je Misty šťastná, jak je vidět v epizodě „The scheme Team!“.

Pikachu se stal druhý nelegendární pokémon, který porazil legendárního pokémona, Brandonova Regice v „Pace - The Final Frontier!“ a Ash tím získal poslední symbol.

Taky tento Pikachu byl jediný pokémon, který přišel s Ashem do Hoennu, a přesto jeden ze dvou pokémonů, kteří se k němu připojili na cestě do Sinnoh. Až po chycení Dawniného Pachirisu byl Pikachu jediný Elektrický pokémon vlastněný hlavní postavou.

V Hoennu se Pikachu učil surfovat. V první sérii, v díle „Pokémonová pěst!“ setaké učil boxovat. Toto pak použil v Sinnohu během soutěže v Ping Pongu.

V regionu Sinnoh porazil Pikachu Roarkova Onixe v odvetném utkání. Pak také bojoval znovu v městě Pastoria s Crasherem Wakem a jeho Gyaradosem, kterého porazil Voltovým útokem. Jeho další zápas vybojoval proti Paulovi, přičemž použil také strategii z jeho předešlého zápasu s Fantinou. První pokémon, kterému čelil, byl Magmortar, na nějž vystartoval rychlým útokem. Magmortrovo tělo je však tak žhavé, že při střetu musel být Pikachu odvolán. Jeho dalším soupeřem se stává Ursaring. Pikachu ho zasáhne Bleskovým útokem. Ursaringa zasáhne statická elektřina, která ho vyprovokuje a ten pak Pikachu zasáhne mocnou silou, která jej vyhodí až k jezeru Acuity. Tímto se stává Chimchar posledním pokémonem, který může porazit Paulových pět pokémonů.

Na Konferenci v Sinnohu použije Ash svého Pikachu opět v boji proti Paulovi. Nicméně tentokrát proti jeho Aggronovi... (další informace se dopisují)
pikachu
ash a pikachu
ash
12.10.2012 15:28:51 | Autor: pokemonczKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se