Pokémon

NOVÝ WEB : http://pokemon-serial-cz.blog.cz/

Brock

Romantická večeře při svíčkách, svatby, námluvy - to vše může charakterizovat našeho hrdinu. Má totiž rád ženy a také to rázně projevuje. Pokaždé když nějakou spatří, tak se do ní zamiluje a vyzná jí lásku. To však jen do času, než ho jedna z našich postav (obvykle Misty, Max nebo Croagunk) nějak zklidní. Podobně jako Misty je také trenérem stadionu Cínového města. Mnohem radši má však pečování o pokémony, protože se chce stát jejich nejlepším chovatelem. S Ashem tráví mnohá dobrodružství a i když to vypadá, že se rozhodne někde zůstat, tak to většinou není na dlouho.

Brocka dabuje Jan Maxián
7357_DP-Brock_png-550x0
Trenér stadionu v Cínovém městě (Pewter City) Brock (v Japonsku známý jako Takeshi) se k Ashovi připojil v pátém díle seriálu. Je mu 15 let a pochází z velmi početné rodiny. Jeho matka zemřela a otec se vydal na pochybnou dráhu trenéra Pokémonů, a tak se Brock dlouho musel starat o svých pět mladších sourozenců. Je obdivuhodné, že při tom stihl udělat kariéru jako trenér stadionu v Cínovém městě.

K jeho zálibám patří trochu neobvykle různé domácí práce, zejména vaření - zřejmě pozůstatek smutných časů, kdy se staral sám o celý dům a všechny svoje sourozence. Ze svého batohu dokáže ve chvilce vykouzlit neuvěřitelné množství vybavení, a vystrojit s ním impozantní hostinu pro své přátele. Kvůli své zálibě v domácích pracích (a možná i kvůli zálibě v opačném pohlaví) se nakonec od družiny oddělí a zůstane s profesorkou Ivyovou jako její pomocník. I když ne nadlouho... Později se vrátil do Kanto regionu, kde byl nalezen Ashovou maminkou, Delií Ketchumovou, které mu pomohla nabrat jeho sílu. Brock se pak stal rivalem Mr. Mima, do té doby, než se pak znovu spojil s Ashem a Misty, když cestovali do Jogto regionu. Spolu byli do až do konce cesty, kdy je musel Brock opustit, protože jeho otec potřeboval pomoct.

Potom se Brock vrátil k Ashovi na cestu po regionu Hoenn, spolu s jeho novými přátely, May a Maxem a potom skrz Kanto region, kdy Ash odcestoval do Kanto Battle Frontier. Opustil je jen na velmi krátkou dobu, aby navštívil svůj domov. Jeho cesty se s Ashem protýkají i v regionu Sinnoh, kde se spřátelil také s Ashovou novou kamarádkou Dawn.

Víte co je Brockovou největší slabostí?
Největším Brockovým problémem jsou totiž dívky. Žádná není tak ošklivá, aby ho zcela neokouzlila - snad s vyjímkou Misty a hlavních postav jako je May a Dawn. Jakmile se nějaká dívka objeví na dohled, s klidným a uvážlivým Brockem se začnou dít podivné věci. Krom změn v obličeji (barva i tvar) ho většinou postihne ztráta schopnosti mluvit a rozumě uvažovat. Není proto divu, že je vždy dívkou rázně odmítnut - od policistky Jenny, přes zdravotní sestru Joy, až po skoro každou trenérku či epizodní postavu, kterou družina na cestě potká.

Brock se specializuje na kamenné Pokémony - k jeho oblíbeným patří zejména Onix a Geodude nebo později také Happiny a Sudowoodo. Jeho cílem ovšem není stát se nejlepším trenérem, Brock chce být nejlepším chovatelem Pokémonů! Proto toho o nich ví opravdu hodně, obzvláště v porovnání s Ashem, který musí neustále hledat informace v Pokédexu.

V seriále se ukázalo, že u sebe nosí Kamenný odznak pro jeho identifikaci. Vlastní však taky Soutěžní Pas pro region Kanto, ačkoli ho použil jen jednou, stejně jako v Hoennu. Pořád by u sebe měl mít ještě Heavy Ball, který mu dal Kurt, ale na to už je zřejmě zapomenuto.

Vzhled
Brockův nejpozoruhodnější rys jeho tváře je, že se jeho oči jeví jako zavřené. Někdy, když je Brock zamilován, oči otevře nepřirozeně: jako v epizodě „Zápas s Ninjou!“ nebo v „A čí bude Togepi?“ a také, když dělá grimasy pro Larvitara v „A Crowning Achievement!“.

Také jeho kůže je tmavší než u ostatních postav.

Brock je nejvyšší z hlavních postav a vypadá skoro jako dospělý člověk. Vedle dospělých osob se ale jasně jeví jako teenager.

Charakter
Brock je z hlavních postav považovaný za nejvíce vyspělý, moudrý a vyrovnaný. Jeví se jako nejvíce inteligentní. Zatímco oproti ostatním hlavním postavám moc často nebojuje, rozumí strategiím v bitvách s pokémony a často vysvětluje hlavním postavám, pravděpodobně kvůli faktům, že byl trenér stadionu, proč se tak stalo.

Brock u sebe nosí knihy a mapy, a tak je obvykle ten člen, který ví, kde směřují. V dalších sériích však tuto funkci částečně převzal PokéNav. V batohu také nosí některé jídla, stejně jako kartáč a kapesní nůž. Jak bylo ukázáno v episodě „Tvrdá lekce!“ je jeho rozsah připravenosti a velké kapacity jeho tašky dostatečně velký. Do jeho batohu se dokonce vlezl celý jeho čajový servis. Pro své přátele a pokémony vaří výtečné jídla.

Navzdory toho, že se Brock jindy chová rozumně a vyspěle, to vše jde stranou při pohledu na krásnou ženu. Brock se doslova zamiluje skoro do každé dívky, kterou potká. Má zoufalou potřebu po ženské společnosti, a když jej odmítne, skoro jako vždy, jeho city jsou zraněny tak, že doslova zarazí. Udělá cokoli a všechno, o čem si myslí, že to ne ženy zapůsobí. Některé dívky o něj také jevily zájem, jako třeba Wilhelmina, Temacu, Lucie a Holly, ale Brock o ně pak nemá zájem. Bez ohledu na to, jak mnohokrát je zklamaný, zůstává určený k tomu, aby si našel dívku a navázal s ní vztah. Vždy, když se Brock zamiluje, někdo, zprvu Misty, ho zastaví tím, že mu něco udělá. Například jeho vlastní pokémon Croagunk ho při tomto aktu bouchne Jedovou ránou do břicha a pak ho odtáhne pryč, aby se zpamatoval.

Jeho cíle hrály pasivní roli v jeho aktivním vývoji postavy. Na rozdíl od jiných postav, je Brock ten, kdo chce dosáhnout a předčít konkurenci jako jsou Pokémonní zápasy a Pokémonní soutěže a proto aspiruje k tomu stát se nejlepším chovatelem pokémonů. Jeho jiný cíl, najít dívku je podobný jako u Rakeťáků chytit Ashového Pikachu. Prostě tyto věci jsou odsouzeny k tomu, aby selhaly. Jeho role byla vždy jen na podporu další hlavní postavy, některé fanoušky to zklamalo a dožadují se, aby měl Brock více aktivních rolí v sériích.

Historie
Nemnoho je známo o jeho raném dětství, až na to, že jeho první pokémon byl jeho Onix, kterého přijal jako dar ve věku 10 let. Jeho otec, Flint, odešel z domova, aby se stal ohromným trenérem. Když se dlouhou dobu nevracel, jeho matka - Lola to nemohla unést a zemřela. Od toho dne se Brock staral o jeho sourozence, stejně jako o Stadión v Cínovém městě. Ať tak nebo onak, Flint se na konec vrátil domů a považuje za selhání, že namísto vrácení se dřív prodával jako zahalený muž na okraji města kameny a suvenýry a pomáhal těm, co zápasili na tomto stadioně. Poté, co Brock odměnil Ashe Kamenným odznakem, Flint přišel před něj a přiznal se, kým byl. Flint si vzal na povinnosti Stadion a jeho rodinu. Brock odešel bez závazků s Ashem a Misty na jejich další cestu.

Brock se stal Trenérem Stadionu, protože cítil, že to byla jeho povinnost a přiznal se Ashovi, že se radši o pokémony stará, než s nimi bojuje. To je taky jeho sen, stát se skvělých chovatelem. A když se Flint vrátil zpátky a převzal kontrolu nad stadionem, Brock měl povoleno začít kariéru chovatele pokémonů. Nejpozoruhodnější bylo, jak se staral o Vulpixe, kterého dostal od chovatele pojmenovaného Suzy. Krátce potom byl Vulpix vrácen svému původnímu majiteli, když se šli účastnit soutěže v pokémonní kráse.

Brock dělá postupem času pokroky s krásnými ženami, se kterými se setkal. Nejdříve byl více nedbalý, jako to bylo třeba k Policistce Jenny v Blankytném městě, a také více skromný, takový, jak když se setkal s Melanie. Postupem času se stal více vášnivým k téměř všem dívkám.

Brock patří mezi nejdéle strávené postavy v tomto seriálu, jen mimo Pomerančové ostrovy a kromě Ashe, Pikachu, Jessie, Jamese a Meowth. Kvůli tomu někteří fanoušci věří, že už je příliš opotřebovaný jako postava, že by měl být odstraněn z obsazení. Jíní zase doufají, že Brock je už stálá postava a nemyslí si, že bude přeobsazen jinou postavou.

Pokémoni
Jako tradice stadionu diktovala, aby první pokémon byl Kamenného typu. Po opuštění jeho stadionu se učí, jak se starat o všechny typy pokémonů. Všichni z jeho pokémonů mají k Brockovi silné pouto a jsou stejně silní jako Ashovi pokémoni, navzdory skutečnosti, že Brock nevychází z jeho způsobu cvičení jeho pokémonů.
brock
brock3
brock 2
12.10.2012 15:02:57 | Autor: pokemonczKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se