Pokémon

NOVÝ WEB : http://pokemon-serial-cz.blog.cz/

Paul

Paul je zkušený trenér. Procestoval nejen region Sinnoh, ale i Kanto, Johto a Hoenn. Své pokémony chytá podle jejich zkušeností a útoků. Podle jejich vlastností se rozhodne, jestli jsou hodni s ním cestovat, či ne. Pokud si chytne pokémona, který je slabý, okamžitě ho vypouští z pokéballu. Nevybírá však jenom podle toho. Pokud se objeví pokémon, který je něčím vzácný, tak si ho chytne. Ale už se mu také stalo, že svého Chimchara, který se mu jevil něčím zvláštní, vypustil pro jeho dlouhodobou „neschopnost“. Jeho výcvikové metody jsou kruté, ale účinné. Nezastává Ashovy názory o tom, že je důležité se s pokémonem kamarádit, ale je důležité jenom to, že je pokémon silný.
ShinjiDP
Paul je pokémonní trenér z regionu Sinnoh a narodil se ve městě Veilstone. Jako pokémonní trenér je velice zkušený a procestoval napříč oblastmi Kanto, Johto, Hoenn a Sinnoh. Během Pokémon: Diamond & Pearl (Diamant a Perla) začíná cestovat světem Sinnoh, kde se setkává s Ashem a začíná s ním zápasit. Paul je obvykle tichý, vážný a jeho krutost je často postavená vedle sebe proti veselé, ambiciózní osobnosti a jeho pozdějšího rivala Ashe. Paul cítí, že Ash je slabý trenér a on sám vyvíjí pokémony jenom proto, aby uspěli v zápasech. Paul ignoruje Ashovy řeči o tom, jak miluje pokémony. Na druhé straně, Ash má zase slabou nenávist vůči Paulovi, kvůli jeho lhostejnosti k pokémonům. Ať tak nebo onak, Ash přiznává, že Paul je silný trenér, ale považuje ho za stejně dobrého jako je on. Paulova jediná špetka úcty k Ashovi byla v epizodě „Pyramidální záležitost“, kdy se překvapeně dozvídá, že Ash porazil Brandona v bitvě předtím. Paul vždy kontroluje jeho nově chycené pokémony v pokédexu, aby zjistil, jaké útoky ovládá a jak je silný. Nenávidí slabé pokémony, protože nevyhrávají v pokémonových zápasech. Paul věří, že vytváření pout mezi trenérem a pokémonem je zbytečné a proměňuje je v lenochy. Paul také rád chytá nějak zvláštní pokémony, jako byl třeba Chimchar, kterého pak pro jeho neschopnost vypustil. Jako osoba je velmi necitlivý až dokonce brutální, zvláště v bitvách.

Paul někdy dává své pokémony k jeho bratrovi Reggiemu pro dočasný trénink a jako hlídače, jak bylo viděno v epizodě „Strategie ztracené trenérky!“.

„Pyramidální záležitost“ byla důležitá epizoda, která odhalila moc o Paulově motivaci jako pokémonní trenér a více o jeho vlastnostech. Když byl Reggie toulající se pokémonní trenér, on a Brandon spolu zápasili a Reggie prohrál, jak bylo ukázáno v této epizodě. Reggieova prohra s Brandonem způsobila Paulovu neoblomnost a sílu v bitvě. Tato prohra je také to, co způsobilo Paulovu špatnou a necitlivou osobu. Namísto toho, aby se Reggie zahanboval z prohry, tak to hodil za hlavu. Paul toto nepřijal a byl ze svého bratra zklamán. Paul vyzval Brandona k plné bitvě v nadějích, že by mohl být schopný udělat to, co jeho bratr nedokázal. Ať tak nebo onak, Paul nebyl schopen porazit Brandona.

Na začátku se předpokládalo, že je Paul začátečnický trenér. Později se však ukázalo, v epizodě „Vrcholový trénink!“, že už cestoval skrz Katno, Johto a Hoenn regiony a tam se zúčastňoval Ligových Šampionátů před vrácením se do Sinnoh. Jeho první cesta ho zavedla do Kanta, od kde začal svou pokémonní cestu.

Ačkoli Paul nalézá většinu Ashových pokémonů slabých, přesto ukázal specifický zájem o jeho Pikachu. Paul je také rozhněvaný kvůli tomu, že Ash kritizuje jeho metody cvičení jeho pokémonů.

Paul se zdá, že cítí lhostejnost k Dawn. V epizodě „Já to taky dokážu!“ dokonce nezná ani její jméno. Paul ukazuje taky mírný respekt stejně jako odpor směrem k Brockovi, pravděpodobně proto, že Brock podporuje Ashův pohled na pokémony. Paul prokazuje úctu ke starším osobám, jako je třeba profesor Rowan, Cynthia anebo Sestra Joy.

Reggie navrhl Paulovi i Ashovi, aby se utkali v plném zápasu a změřili si své síly. Tuto bitvu provedli v epizodách s jmény „Velký zápas začíná“ a „Vývojová strategie“. Navzdory tomu, že se Ashův Chimchar vyvinul v Monferna, Paulova strategie Ashe zaskočila a byl poražen se ztrátou dvou Paulových pokémonů.
Paul1
Paul2
Paul3
28.09.2012 16:56:26 | Autor: pokemonczKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se