Pokémon

NOVÝ WEB : http://pokemon-serial-cz.blog.cz/

Profesoři

V pokémonním světě existuje mnoho profesorů, ale jen málo z nich jsou světoznámí jako profesor Oak. Tento profesor žije v Oblázkovém městě, kde se stará o pokémony, které mu zde uložili jejich trenéři. Hlavním cílem jeho výzkumu je prozkoumat všechny žijící pokémony. Za jeho objevy se skrývá teké legendární pokémon Mew, kterého objevil právě on!
profesoriProfesor Oak
Profesor Oak je nejvýznamnějším odborníkem na všechno, co se týká Pokémonů. Mnoha novým trenérům už poskytl pokédexy, pokébally a dokonce i první pokémony. Profesor Oak tráví většinu času bádáním ve své laboratoři v Oblázkovém městě. Jedním z úkolů, které si vzal za své, je doplňování nejnovějších informací do pokédexu. Od trenérů z celého světa dostává zprávy o pokémonech, které viděli a chytili. On sám také udělal celou řadu velmi významných objevů. Byl to právě profesor Oak, kdo objevil Mewa, sto padesátého prvního pokémona!

Profesor Oak ve své laboratoři v Oblázkovém městě také uchovává pokémony jednotlivých trenérů. Pro každý typ pokémonů vytvořil vhodný výběh a prostředí. Každý pokémon, o kterého se profesor Oak stará, se stává nejen součástí jeho bádání, ale také jeho života.

A jak tedy vypadá běžný den odborníka na pokémony? Profesor Oak začíná každý den obhlídkou všech pokémonů. Vypustí je z jejich pokéballů, aby se mohli nadýchat čerstvého vzduchu a trochu se protáhnout. Potom jim přichystá snídani. Sotva je stačí všechny nakrmit, je už čas na oběd! Odpoledne profesora Oaka jsou zasvěcená bádání. A pak už je čas na večeři, po které se všichni pokémoni vracejí do svých pokéballů!

V seriále
V seriále se profesor Oak stará o stovky pokémonů od trenérů i o vlastní. Známé je také jeho zapomětlivá povaha. Svého koníčka má také v poezii.

Profesor Oak žije blízko Ashovy matky a často se s ní stýká, proto jsou tak dobří přátelé. Aktuálně žije s Tracey Sketchitem, který se stal jeho asistentem. Tracey a profesor Oak velmi vášnivě studovní pokémony a oba dva jsou to: umělci. Profesor Oak má důvěru ve svého vnuka Garyho Oaka, ale častěji promlouvá s Ashovou matkou a Ashem samotným.

O Oakovi se spekuluje, že by mohl být kandidát na Ashova otce, spolu s Giovannim a Silverem.

Je to dávný přítel s mnoha profesory, jako jsou profesorka Ivyová, profesor Elm, Birch a Rowan.
Profesor_Oak_DPProfesor Elm
Profesor Elm má na starosti dávat novým trenérům jejich první pokémony, jsou to: Chicorita, Cyndaquil a Totodile. Byl studentem profesora Oaka a přesunul se do New Bark Town (Nového Bárkového města) v regionu Johto, kde provádí jeho výzkum pokémonního chovu. Profesor se obléká docela příležitostně, s košilí, která má pruh napříč mírně překrytý jeho laboratorním kabátem. Nosí hnědožluté kalhoty a někdy také noční pantofle nebo mokasínovou obuv.

Je stereotypně zobrazený jako mistr, který je trochu roztržitý, kvůli jeho ponoření do jeho práce. Jeho zapomnětlivost byla ukázána v epizodě, kdy Team Rocket navštívil jeho laboratoř. Rakeťáci mu ukradli jeho pokémony. Za pomoci policistky Jenny, a našich přátel - Ashe, Brocka a Misty, Rakeťáky dopadli. Profesor Elm také popsal jaký je pilný student, a zdá se, že bude mít touhu překonat Oakovy úspěchy.

V seriále
Profesor Elm byl špičkový student profesora Oaka. Elm je také dobře známý jeho dlouhými a zbytečnými řečmi. Je roztržitý a má ve zvyku ponořovat se do svého výzkumu tak, že nehledí na okolí.

Ash, Misty a Brock se poprvé setkali s profesorem Elmem v epizodě „Nesahej na toho krokodýla!“. Po čase se setkali znovu, zatímco studoval s Kapitánem Mauriusem a nakonec znovu, když se Ash vrací do New Bark Town.
ElmProfesorka Ivyová
Profesorka Felina Ivyová se nachází na Pomerančových ostrovech na jih od Kanto regionu a je to první představená profesorka v druhé sérii Pokémonů. Ash a jeho přátelé Misty a Brock si udělají cestu na Valencíjský ostrov a setkají se s profesorkou. Neobvyklý Poké ball, jehož profesorka objevila je nazvaný jako GS ball. Právě tento pokéball zavedl naše přátele na tento ostrov.

Během druhé série se Brock rozhodne zůstat s profesorkou Ivyovou studovat zdejší pokémony, ale později se vrátí k Ashově mamince a pak se setká znovu s Ashem. Profesorka se objeví také v druhém pokémonním filmu.

Profesorka Ivyová je považována za velmi atraktivní, ale její pohledy nepopírají její úspěchy pokémonního výzkumníka.
IvyProfesor Birch
Profesor Birch je považován za "pokémonního profesora" v regionu Hoenn. Na rozdíl od jiných pokémonních vědců je Birch známý jeho prácí v terénu. Nabízí tři druhy pokémonů novým trenérům. Tito pokémoni jsou: Treecko, Torchic a Mudkip.

V seriále
V seriále se profesor Birch objeví na začátku Hoennu. Když Ash přijde do Hoennu, jeho Pikachu je nemocný a potřebuje rychle ošetřit.

Profesor vezme Pikachu do své laboratoře. Zároveň s tím předá May jejího prvního pokémona, Torchica a nějaké pokébally. Později se objeví v Littlerootském městě, aby pomohl vyřešit záhadu Clamperlova vývoje.
Birch_Profesor Rowan
Profesor Rowan je autorita v pokémonním regionu Sinnoh, ale také v pokémonní hře Diamond & Pearl. Jeho laboratoř je umístěna za Písečným městem. Specializuje se na výzkum pokémonního vývoje a je expert na pokémony ze Sinnohu. Začínajícím trenérům dává pokédex a dá jim vybrat ze tří pokémonů. Jsou to: Turtwig, Chimchar a Piplup.

V seriále
Profesor Rowan se objeví v první epizodě Pokémon Diamond & Pearl (Diamant a Perla). Setká se s Dawn a po tom, co začínající trenérka profesorovi pomůže s tím, že mu Piplup a Chimchar utekl, jí dá vodního pokémona Piplupa.

Později se objevil v epizodách „Pokémonní tábor!“, „Tajuplné setkání!“, „Strašidelná výprava!“ a „Jeden tým, Druhý tým, Červený tým, Modrý tým!“. Pak se na chvíli ukázal v epizodě „Světu hrozí rozvaliny!“.
RowanProfesorka Carolina
Profesorka Carolina je postava, která se objevuje ve hrách i v seriále. Za zmínku stojí také říci, že je babičkou slavné šampionky Sinnohského regionu – Cynthie.

V seriále
Profesorka se poprvé objevila v epizodě „Třpytivá koule v ohrožení!“. Byla vedoucím historického centra města Celestic, které původně obsahovalo Třpytivou kouli před událostmi v epizodách „Třpytivá koule v ohrožení!“ a „Překvapivý zvrat!“.

Carolina je velmi otevřená dáma a dokonce přímo žádala, aby Ash bojoval s její vnučkou, Cynthií. Ona je velmi pyšná na to, že její vnučka je šampiónkou, a sama říkala Ashovi, že by musel ještě hodně cvičit, aby porazil Cynthii.

Znovu se objevuje v epizodě „Světu hrozí rozvaliny!“ a je aktuálně na ostrově Iron, kde studuje spojitost mezi ostrovem a Veilstoneskými meteority.
Carolina
30.08.2012 17:30:54 | Autor: pokemonczKomentáře

0 komentářů:

přidat komentář

<< úvod

© 2007 copyright - Zásobování a.s, © copyright - relevantní autoři článků, šablona: blog.txt.cz

TXT.cz
HLEDAT | UPOZORNIT
Vytvořit blog | Přihlásit se